Koriandrové olej (Coriandrum sativum) 10ml

Cena
7 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7315

Skladom
ks

Koriandrový olej sa používa pre svoje vynikajúce fixačné vlastnosti. Dobre sa mieša s inými esenciálnymi olejmi. Pomáha pri znížení bolesti a starostlivosť o pleť. viac

Koriandrový olej (Coriandrum sativum) 10mlNáš organicky vytvorený éterický olej z koriandra je destilovaný parou zo sušených semien bohatej zelenej listovej byliny Coriandrum sativum, známej aj ako koriander alebo čínsky petržlen. Rastie na malebných poliach francúzskeho vidieka.

Esenciálny olej zo semien koriandra má silnú, sladkú, trochu korenistú, hrejivú, difúznu vôňu pripomínajúcu čerstvo drvené semená koriandra.

Olej z koriandra je vonný, exotický olej, ktorý sa v ázijských krajinách používa po tisíce rokov, môže stimulovať chuť do jedla a je vynikajúci pri zmiernení občasných ťažkostí zažívacieho traktu. Druhý aromatický olej extrahovaný z listov tej istej rastliny je známy aj ako éterický olej Cilantro. Spoločne sú v mnohých častiach sveta považované za dve z najunikátnejších kulinárskych chutí a aromatických látok medzinárodnej kuchyne.VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJA


V parfumérii sa olej z koriandra používa pre svoje vynikajúce fixačné vlastnosti, dobre sa mieša s inými esenciálnymi olejmi (najmä pre zaistenie mužských tónov), vrátane šalvie, jazmínu, neroli, cypress, škorice a ďalších koreniacich olejov. Esenciálny olej z koriandra má ohromujúci balzamikový podtón - v aróme veľmi podobný esenciálnemu oleju z ružového dreva, ale s úžasnou húževnatosťou, ktorá ružovému drevu chýba.

Často sa pridáva do kozmetiky, mydiel, kolínskej vody a parfumov. Sladká, bylinná vôňa koriandra je uvoľňujúca a povzbudzujúca, čo z nej robí dobrý olej, ktorý sa používa v zmesiach pre pridanie sviežich bylinných tónov.

Esenciálny olej z koriandra je tiež všeobecným stimulátorom imunitného systému a je skvelou voľbou pre zníženie bolesti a odstránenie nežiaducich mikróbov. Vďaka svojim antibakteriálnym a antioxidačným vlastnostiam môže byť olej zo semien koriandra zároveň aj skvelým doplnkom v starostlivosti o pleť, kde zabraňuje vzniku akné a čiernych bodiek, no dokáže zvrátiť aj poškodenie voľnými radikálmi, stresom a znečistením životného prostredia. Olej z koriandra má aj protizápalové vlastnosti a zlepšuje krvný obeh, znamená to, že je vynikajúci aj pre úľavu od bolesti.

Emocionálne a energicky je éterický olej z koriandra krásne otepľujúci a môže viesť k zlepšeniu nálady, zníženiu stresu, pomôcť s mentálnym zameraním a potenciálne aj so zvládnutím situačnej depresie. 


Tento éterický olej je široko používaný v zmesiach pripravených pre hlboký a pokojný spánok, pretože môže priviesť rovnováhu a pokoj preťaženému systému.

Parametre

Terpény humulen, linalool, pinen
Objem 10 ml