Olej z mäty piepornej (Mentha piperita) 10ml

Cena
4,30 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
7319

Skladom
ks

Mätový olej má sviežu a intenzívnu arómu. Používa sa v kozmetických výrobkoch. Má aj terapeutické účinky. viac

Olej z mäty piepornej (Mentha piperita) 10 mlNáš organicky vytvorený éterický olej mäty piepornej sa destiluje z chrumkavých zelených listov voňavej rastliny Mentha piperita pestovanej na bohatých zelených poliach v krajine USA. Esenciálny olej mäty piepornej má vôňu živej rastliny - úžasne sviežu, chladnú, bylinkovú, výrazne mätovú so sladkým balzamikovým podtónom, ktorý sa používa v aromaterapii a pri výrobe prírodných parfumov.

Pravá mäta pieporná (Mentha piperita) je považovaná za hybrid dvoch ďalších druhov Mentha: Watermint (Mentha aquatica) a Spearmint (Mentha spicata). Prvýkrát ju opísal Carl Linné v roku 1753. Vysoký obsah mentolu - ako v prípade nášho mätového oleja - prísne oddeľuje najkvalitnejší "peppermint" od ostatných produktov.Hlavnou zložkou mäty je mentol, silná zlúčenina, ktorá sama o sebe spôsobuje rýchlu fyzickú reakciu pri vdýchnutí alebo aplikácii na pokožku. Vyvoláva pocit chladu, proti ktorému telo pôsobí zvýšením prietoku krvi v oblasti aplikácie a vyvoláva tak hrejivý efekt. Mentol sa používa v cukríkoch, osviežovačoch dychu a nápojoch, ale aj ako chladiace činidlo v populárnych prípravkoch na svaly a kĺby.
VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJA


Vďaka svojej krásnej, sviežej a intenzívnej mätovej aróme umožňuje mätový esenciálny olej rad aplikácií v kozmetických, aromaterapeutických a mydlových prípravkoch. Používa sa k úľave od podráždenia kože po uštipnutí hmyzom alebo po dlhom pobyte na slnku.

Esenciálny olej mäty piepornej je preslávený aj svojimi terapeutickými vlastnosťami. Je účinný pri znižovaní nežiaducich baktérií a vírusov a eliminovaní bolesti a zápalu.

"Peppermint", ktorý sa vďaka osviežujúcemu efektu často používa v zubnej starostlivosti, pomáha zmierňovať aj občasné žalúdočné nevoľnosti, podporuje zdravie dýchacieho aparátu a môže pomôcť aj pri alergiách. Je skvelé pridať ho do starostlivosti o vlasy, keďže vyživuje a vyvažuje matnú a mastnú pokožku hlavy.Mätový esenciálny olej - inými slovami osviežujúci a povzbudzujúci olej, ktorý upokojuje a povznáša myseľ. Chladná a čistiaca povaha mäty z neho robí ideálny prostriedok pre stimuláciu mentálnej obratnosti a zlepšenie koncentrácie pre úlohy, ktoré máte pred sebou. Mätový esenciálny olej prebúdza a osviežuje zmysly, často  pomáha podporovať sebavedomie a stimulovať nové nápady a kreativitu.

Parametre

Terpény eukalyptol, linalool, menthol
Objem 10 ml