Jablčné semienka - 100% prírodný esenciálny olej (10ml) - Pestík

Cena
5 €

Výrobca
Pěstík

Kód produktu
8236

ks

Vzhľadom na to, že jablkový olej je bohatý na vitamín E a omega-3 a 6 mastné kyseliny, ktoré poskytujú mnoho výhod pre zdravie pokožky, je ideálny ako prísada do kozmetických krémov a pleťových vôd. viac

Jablčné semienka ( Pyrus malus)

Olej z jablčných semienok je za studena lisovaný zo semien Pyrus malus (syn Malus domestica), pestovaných po celom svete pre svoje plody.

Využitie oleja z jablčných semienok

Olej z jablčných semienok, používaný kozmeticky, zlepšuje vzhľad, textúru pokožky a vlasov vďaka svojmu bohatému profilu mastných kyselín. Ľahko hydratuje, kondicionuje a zmäkčuje bez zanechania mastných zvyškov. Jeho antioxidačné vlastnosti pomáhajú predchádzať známkam predčasného starnutia pokožky tým, že obnovujú jej hladkosť, vytvárajú ochrannú bariéru proti škodlivým UV lúčom a predchádzajú poškodeniu pokožky spôsobenému voľnými radikálmi. Jeho ľahká textúra umožňuje jablčnému oleju zmäkčiť pokožku a zároveň do nej preniknúť. Vyčistiť póry a predísť čiernym bodkám a budúcim akné.

S antimikrobiálnymi vlastnosťami a živinami, ktoré chránia pokožku pred ďalším zhoršením, môže Pyrus Malus liečiť pokožku postihnutú suchosťou, ekzémami, hyperpigmentáciou a lupienkou . V starostlivosti o vlasy je možné jablkový olej použiť ako prísadu do šampónov, kondicionérov alebo vlasových masiek na opravu poškodenia, ako sú rozstrapkané končeky a vysušenie. Olej okamžite obnovuje lesk vlasov tým, že odstraňuje lupiny bez toho, aby zanechával mastné zvyšky na pokožke hlavy.

Ako používať

Olej je vhodný používať na aromaterapiu.

Olej je možné použiť na obohatenie kozmetických krémov, na kúpeľ či masáže.

Jedná sa o kozmetický prípravok , nie je určený na vnútorné použitie.

Parametre

Objem 10 ml